Зразковий колектив
Центр Української Культури
"Коло калинове"

Форма входу

Пошук

Будьмо Знайомі!

Будьмо знайомі!

      Центр було створено з метою залучення підростаючого покоління до джерел багатовікової культурної спадщини українського народу, його досвіду, формування національної самосвідомості, розвитку загальної культури і духовності, професійного самовизначення. А ініціаторами організації його роботи були колишні директор Палацу - Любов Коптовець, завідувачка - Валентина Бабакова та етнограф-науковець, методист - Ольга Хоменко. Багато зусиль у його розквіт доклала і директор - Маєтна Людмила Федорівна. Сьогодні зразковий творчий колектив очолює Валентина Бандур.
Центр української культури "Коло калинове" став осередком справжньої духовності, колискою творчої особистості, дякуючи плідній праці чудового дуету -вчителі і діти.
 
     Бандур Валентина Іванівна
    (завідувачка Центром української культури "Коло калинове")

15 років життя і праці віддала дитячому Центру української культури, зразковому колективу, його  керівник – Бандур Валентина Іванівна, член Національної спілки журналістів України. 

 Людина рідкісної працездатності і відповідальності, високоосвічена,  поєднує в собі глибокі знання  народної культури України з професійними режисерськими навичками та високою педагогічною культурою. Всі  ці риси створюють імідж сучасного педагога-новатора,  а перелічені вище здібності надають можливість  створити дитячий Центр української культури головним осередком національного та духовно-морального  виховання учнів на основі традицій українського мистецтва в умовах позашкільного закладу. 
 Валентина Іванівна, постійно прагне до нового. Це допомогло їй створити колектив  однодумців, розширити діяльність центру, удосконалити його роботу.

 

 

Переясловець Лариса Вікторівна

(керівник Зразкового гуртка "Декоративний розпис")

 

      Петриківка... Її квіткова легенда з дитинства зачарувала карооку Ларису Вікторівну. Ось чому після закінчення школи вона поступає до петриківького училища декоративно-прикладного мистецтва. Потім було навчання в  педагогічному училищі, академії... І сьогодні,вчитель-методист, Переясловець Лариса Вікторівна, дійсний майстер своєї справи. Її умілі, швидкі руки, безмежна фантазія, неповторне відчуття краси природи рідного краю, створюють дивні речі. Палахкотять маки, цвітуть яскраві жоржини, дивують розкішні ягоди на її творчих виробах .

    Цей аромат чудових польових квітів степової України і любов до мистецтва петриківського розпису вона передає своїм вихованцям. У багатьох з них свої творчі наробки і досягнення.
    Найголовніше те, що всі учні Лариси Вікторівни своїм юним серцем доторкнулися до яскравого мистецтва Петриківки, яке стало творчою візиткою нашого славетного Придніпров’я і України.

 

 Лавринець Наталія Павлівна,

(керівник гуртка "Колажі та писанкарство")

 

       За професією економіст, за покликом душі – майстер, вчитель. «Берегинею» називали жінку, яка створювала затишок і тепло в своїй хаті. Та яку б професію вона не мала, вміла вишивати, писанки писати та пісень співати. Так і Наталія Павлівна.

     Талановита людина від природи, з особливим відчуттям гармонії в кольорі, формі, композиції керує гуртком «Колажі та писанкарство» . Передає секрети писанкарства новим поколінням з надією, що в кожній сімї дівчата писатимуть писанки – символ відродження всього живого.

   Кольоровими колажами з солоного тіста, які створюють діти на заняттях, можна прикрасити будь-яку дитячу кімнату, подарувати як сувенір. 

 Вони несуть добро і є першими кроками до роботи з глиною.

Зацікавилась Наталія Павлівна історією народної ляльки та мистецтвом її створення. Свою майстерність передає дітям.

Наталя Павлівна - учасник двох виставок декоративно-прикладного мистецтва, які організовували члени Союзу художників з декоративно-прикладного мистецтва. Готує персональну виставку.

 

 

 

  

Зайченко  Ольга Володимирівна 

(керівник майстерні народної творчості "Чарівниця",художник-оформлювач,психолог)

 Стібок... і ще один, як перші кроки дитини. Саме з них, таких різнокольорових складається дорога життя.

 Свій шлях Ольга Володимирівна з дитинства повязала з красою рідного краю, народними традиціями та обрядами, тому невипадково її захопленість вишивкою переросла в професійну майстерність. 
 Сьогодні Ольга Володимирівна, колишня вихованка "Кола калинового", продовжуючи славні традиції майстра з вишивки Макаренко Надії Григорівни, викладає в Міському Палаці дітей та юнацтва. На заняттях навчає гармонійному єднанню кольорів та технік, щоб найкраще відобразити почуття та настрої. Поєднання традицій та сучасності червоною ниткою проходить крізь роботу Ольги Володимирівни. А ще майстриня вчить дітей виготовляти ляльку мотанку ,створювати сюжети за допомогою ізонитки,пізнавати техніки декоративного розпису по тканині...
  Вихованці гуртка, крокуючи сходинками вмінь та досягнень, плекають у серці любов до Батьківщини, до свого народу. 

Палац пишається колишньою випускницею, а нині педагогом - Зайченко Ольгою Володимирівною.

 

 

 

                     

 Онищенко Наталія Миколаївна

(керівник фольклорно-обрядового театру "Родослав")

 

Вже не один рік  крокують шляхом вивчення та пізнання  рідної пісні, слова, звичаїв та обрядів Дніпропетровщини та України, найкращих цінностей людських, вихованці фольклорно-обрядового театру «Родослав» (художній керівник Наталія Онищенко).

     У репертуарі театру купальські дійства «Коло Марени», програми «Різдво», «Весняні заклички», обряд «Закосичення» та багато інших. 

 Колектив – дипломант ІІ дитячого фольклорного фестивалю «Яскрава країна - 2009» - здобув дипломи І ступеня у  міському фестивалі «Зоряне коло» і обласному фестивалі «Моє Придніпров`я», фольклорному фестивалі зимового календаря «Святовид» м.Харків, лауреат регіонального свята українського зимового фольклору «Ой, радуйся, земле...» м.Трускавець, переможець міського конкурсу «Сузір`я муз Дніпропетровська», дипломант 8-ого  Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські Пасхальні піснеспіви», постійний учасник тематичних заходів міста.

     Українознавчий обрядовий театр – це особливий театр, який поєднує театральне мистецтво з життєдайними джерелами народної творчості, етнопедагогіки. І тому він має унікальні можливості у вихованні дітей та юнацтва на традиціях багатовікової культурної спадщини народу, залученні їх до духовної скарбниці.
 


НАША АДРЕСА: Україна, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, 5, т. 790-97-54



 

 


 

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Друзі сайту

Статистика